Страховой рейтинг Insurance TOP журнал. Рейтинг страховых компаний Украины. Страхование
Журнал Страховой рейтинг Insurance TOP. Рейтинг страховых компаний Украины

Журнал «Insurance TОР» — єдине відкрите джерело інформації на ринку страхування, яке базується на офіційній статистиці страхових компаній та щокварталу публікує рейтинги ризикових та лайфових страховиків України.

Купити свіжий номер журналу Insurance TOP з рейтингами страхових компаній України у 2022 році або оформити корпоративну передплату
e-mail: [email protected]

Оцінка впливу галузевих ризиків страхових компаній шляхом аналізу типів страхового покриття


Галузеві ризики є відображенням стану робочої середовища, в якій компанія займається своєю діяльністю. Агентство "Standard & Poor's" проводить оцінку ступенів впливу галузевих ризиків шляхом аналізу типів страхового покриття, що надаються компанією (відмінюваними приналежностями клієнтів) та географії страхування.

У відношенні страховиків, які є частиною великих і більш диверсифікованих груп, агентство "Standard & Poor's" також проводить огляд господарської діяльності, не пов'язаної зі страхуванням, що дозволяє оцінити ступінь благоприятного або неблагоприятного впливу такої діяльності на ефективність страхування і, наоборот, встановити, як страхові операції сказываются на загальному фінансовому благосостоянии групи в цілому.

При оцінці відрахованих ризиків страхової діяльності агентство "Standard & Poor's" розглядає наступні ключові фактори:

  • Ризик зі сторони конкурентів, що виходять на ринок.
  • Ризик проявлення замінених продуктів і послуг.
  • Степень напруженості конкурентної боротьби та змінності ринкової кон'юнктури в страховій галузі.
  • Можливості реалізації пасивів (тобто є ступінь легкості виходу з ринку) і потенціал виникнення великих убитків.
  • Риночна влада покупців і продавців страхових продуктів і послуг.
  • Стабільність нормативної та законодавчої бази та правил ведення бухгалтерського обліку в зоні дії страховщика.

Чим нижче відраховані ризики, тим вище середній рейтинг, присваиваемый компаніям, діючим в даному секторі або галузі. Низькі відрахувальні ризики асоціюються з робочим середовищем, що дозволяє страховикам брати участь у добросовісній конкуренції, діючій нормативній базі, здатній підтримувати платоспроможність страхових компаній, і використовувати консервативні правила бухгалтерського обліку та звітності.

У таких умовах можна очікувати, що страховики будуть в стані досягати більш високих і стабільних результатів, а також що їх фінансовий стан буде більш сильним у порівнянні зі страховиками, діючими в отраслях з підвищеною ступенем ризику. Тем не менш, той факт, що окремі страховики діють в умовах підвищеного ризику ризику (тобто вони володіють клієнтурою у відносно більш ризикованих відраслях та/або вимушені працювати в неблагоприятній діловій середі), все не означає, що тільки за цих обставин їх рейтинг буде автоматично обмежений яким-небудь верхнім пределом.

У той же час Standard & Poor's визнає, що чим складніше умови ведення господарської діяльності, тим складніше страховщикам досягти рівня ефективності страхової діяльності, високої і стабільної доходності, мобільності капіталу і фінансової глибочості, характерних для компаній, що отримують високі рейтинги.