Страховой рейтинг Insurance TOP журнал. Рейтинг страховых компаний Украины. Страхование
Журнал Страховой рейтинг Insurance TOP. Рейтинг страховых компаний Украины

Журнал «Insurance TОР» — єдине відкрите джерело інформації на ринку страхування, яке базується на офіційній статистиці страхових компаній та щокварталу публікує рейтинги ризикових та лайфових страховиків України у розрізі регіонів та видів страхування.

Купити друкований номер журналу Insurance TOP з рейтингами:
e-mail: [email protected]
Моб/Viber: +38(096)326-73-63


Global Insurance & InsurTechs Rankings

Огляд страхового ринку Португалії. Основні види страхування


Португалія не така велика країна як Італія, тому кількість отриманих страхових премій у цій країні майже у 15 разів менше, але як і в Італії страхові премії від страхування життя перевищили премії від видів страхування інших ніж страхування життя.

На португальському страховому ринку працювало 73 компанії. Цей факт говорить про те, що на страховому ринку ще триває процес капіталізації. Сукупні активи португальських страхових компаній постійно зростають, так вони зросли з 13 до 26 мільйонів доларів.

Знання того, які страхові поліси вам необхідні при переїзді до Португалії, може стати проблемою для експатів, які щойно прибули до цієї країни. Вам необхідно знати, які є обов'язковими, а також з'ясувати, чи потрібні вам додаткові страховки.

Португалія займає середнє місце у Європі за обсягом страхового ринку. Обсяг галузі склав 11,6 млрд євро, що на 6,5% більше, ніж попереднього року, при цьому в Португалії працюють 73 страхові компанії. Управління з нагляду за страхуванням та пенсійними фондами регулює діяльність страхових компаній у Португалії. Близько 99% компаній вступили до Португальської асоціації страховиків.

Основні види страхування у Португалії

Страхування життя

Страхування життя – це захист від ризику смерті чи інвалідності. Воно гарантує, що ваші утриманці будуть забезпечені у випадку, якщо ви більше не зможете їх утримувати. Хоча страхування життя в Португалії не є обов'язковим, у країні існує низка компаній, що надають страхові поліси, і багато експатів оформляють їх. Існують різні типи полісів, у тому числі: Річний відновлюваний термін - коли ви перераховуєте страховий внесок щороку при відновленні, виходячи з вашого віку та стану здоров'я; Зменшений термін — коли страховий внесок залишається на фіксованій сумі протягом певного періоду.

Страхування домашнього майна

Ви можете додати це страхування до загального полісу страхування або оформити його як окремий поліс, якщо ви орендуєте житло і не маєте страховки. Страхування вмісту захищає ваше рухоме майно та обладнання від пошкоджень, втрат та крадіжки. Страхування вашого будинку може дати вам душевний спокій, особливо якщо у вас багато цінних речей. Премії зазвичай не дуже високі, особливо якщо враховувати їх у загальному полісі страхування житла, хоча, звичайно, залежить від вартості того, що ви хочете застрахувати.

Страхування мандрівників

Страхування подорожей — важливий момент для тих, хто часто залишає Португалію для роботи або відпочинку. Якщо ви подаєте заяву на отримання шенгенської візи, це стає обов'язковою умовою, за якої вам знадобиться як мінімум: Мінімальне медичне покриття у розмірі 30 000 євро Покриття витрат, пов'язаних із репатріацією за медичними показаннями. При покупці туристичної страховки вам слід пройтися магазинами і переконатися, що ви знайшли поліс, який покриває все, що вам потрібно, наприклад, скасування поїздки, екстрену евакуацію, втрату або пошкодження майна. Перевірте дрібний шрифт на наявність винятків, наприклад травм, отриманих під час занять спортом або пригод.

Страхування цивільної відповідальності

Вам знадобиться страхування цивільної відповідальності, якщо ви є підприємцем, орендодавцем або власником транспортного засобу в Португалії. Воно також може бути частиною полісу страхування житла або ви можете оформити його як окремий самостійний поліс для захисту від ризику заподіяння шкоди чи шкоди іншій особі чи її майну. Цей вид страхування негаразд поширений у Португалії, як у деяких інших країнах. Однак більшість страхових компаній пропонують його як опцію, а страхові внески за базове покриття не високі.

Страхування з безробіття

Деякі португальські страхові компанії пропонують приватне страхування безробіття. Ті, хто хоче отримати більш високий рівень захисту, ніж той, який забезпечує державна програма можуть скористатися цією послугою. Деякі банки та кредитні організації також можуть вимагати придбати цю страховку як захист при отриманні великого кредиту.

Страхування будинків для відпочинку

Багато людей мають будинки для відпочинку в Португалії. У зв'язку з цим є спеціальна форма страхування житла, яка називається страхуванням житла для відпочинку.
Страхування будинку для відпочинку може включати покриття, що відноситься до: втрата доходу від оренди внаслідок пошкодження майна чи несплати орендної плати орендарями; витрати на альтернативне житло; аварійні витрати на проїзд, якщо вам необхідно раптово відвідати ваш будинок відпочинку у зв'язку з проблемою, що виникла; державна відповідальність; страхування басейну
Як і в більшості інших видів страхування, вартість залежатиме від різних факторів, таких як обсяг покриття та вартість майна.

Комерційне страхування в Португалії

Експатам, які відкривають бізнес у Португалії, необхідно застрахуватися, щоб захистити себе від ризиків, пов'язаних із веденням бізнесу. Існують страховки, обов'язкові всім підприємств, обов'язкові певних видів бізнесу і необов'язкові. До основних видів страхування бізнесу належать: страхування цивільної відповідальності є обов'язковим для всіх підприємств.

Страхування захищає від претензій з боку третіх осіб, які призводять до збитків, травм чи фінансових втрат. Воно також може поширюватися на шкоду, завдану чиєюсь репутацією. Страхування будівель не є обов'язковим для всіх підприємств, але зазвичай є обов'язковим, якщо вам потрібен кредит або будь-яке інше фінансування. Страхує від шкоди майну внаслідок пожежі, повені чи стихійних лих. Може також містити вандалізм.

Страхування обладнання – необов'язкове, але рекомендується.

Захищає рухоме майно від пошкодження та крадіжки. страхування співробітників — якщо у вас є співробітники, вам потрібно буде зареєструвати їх у системі соціального забезпечення та здійснювати виплати, щоб покрити їх витрати у разі хвороби, нещасного випадку чи відпустки для догляду за дитиною. Компанії також можуть мати власні схеми страхування на робочому місці, які пропонують більш високий рівень покриття.

Страхування у разі перерви у виробництві — необов'язковий вид страхування, який захищає від втрати доходу, включаючи зарплату співробітників, якщо підприємство змушене припинити свою діяльність на певний період. Багато страхових компаній пропонують пакетні пропозиції, що поєднують види страхування, включаючи перелічені вище. Найкраще пройтися по магазинах і знайти вигідну пропозицію, що відповідає потребам вашого бізнесу.