Страховой рейтинг Insurance TOP журнал. Рейтинг страховых компаний Украины. Страхование
Журнал Страховой рейтинг Insurance TOP. Рейтинг страховых компаний Украины

Журнал «Insurance TОР» — єдине відкрите джерело інформації на ринку страхування, яке базується на офіційній статистиці страхових компаній та щокварталу публікує рейтинги ризикових та лайфових страховиків України у розрізі регіонів та видів страхування.

Купити друкований номер журналу Insurance TOP з рейтингами:
e-mail: [email protected]
Моб/Viber: +38(096)326-73-63


Global Insurance & InsurTechs Rankings

Реформа національного страхування Великобританії


Треба нагадати, що "Акт про національне страхування" був прийнятий у Великобританіі 15 січня 1911 р. і спочатку, як аналогічні закони інших країн, не передбачав внесення страхових внесків цілком за рахунок держави, що і найбільше соціально справедливою формою страхування. Акт 1911 року встановлював для однієї групи застрахованих страхування без внесків (право на будь-який вид допомоги мали робітники низькооплачуваноі категоріі з заробітком 1,5 шилінга на день, які нічого не вносили до каси товариства). Допомога їм формувалися з внесків підприємців, інших більш високооплачуваних робітників, дотацій держави.

Для інших категорій застрахованих Акт зберігав принцип взаємодопомоги, пом'якшуючи його лише розпорядженням виділення субсидій і дотацій з державного бюджету. Таким чином, Акт 1911 р. вперше у Великобританії закріпив законодавчо принцип суспільної солідарності, коли багатий платить за бідного, здоровий - за хворого.

Страхові внески у Великобританії збиралися через поштові відомства шляхом покупки спеціальних марок, далі ці кошти надходили до страхових комісарів у страхові комісії, Останні і розподіляли отримані суми (фактично податки) між усіма товариствами взаімодопомоги в залежності від чисельності застрахованих за мінусом коштів, призначених на поповнення резервного фонду і утримання центральних органів страхування.

У 1913 р. була проведена реформа національного страхування у Великобританіі, у результаті якоі держава стала покривати видатки, пов'язані зі страхуванням на випадок хвороби та інвалідності, з бюджету.

Щоб держава могла брати на себе такого роду витрати, було розширено Ії повноваження, що підводить англійську систему страхування на випадок хвороби та інвалідності до ідеалу страхування - "страхування без внесків", це і стало у Великобританіїі головною передумовою реформи 1948 р. і створення бюджетноі Національноі служби охорони здоров'я.