Страховой рейтинг Insurance TOP журнал. Рейтинг страховых компаний Украины. Страхование
Журнал Страховой рейтинг Insurance TOP. Рейтинг страховых компаний Украины

Журнал «Insurance TОР» — єдине відкрите джерело інформації на ринку страхування, яке базується на офіційній статистиці страхових компаній та щокварталу публікує рейтинги ризикових та лайфових страховиків України у розрізі регіонів та видів страхування.

Купити друкований номер журналу Insurance TOP з рейтингами:
e-mail: [email protected]
Моб/Viber: +38(096)326-73-63


Global Insurance & InsurTechs Rankings

Система охорони здоров'я та Медичне страхування в Австрії


Австрійська система охорони здоров'я пропонує обов'язкове медичне страхування для всіх громадян із законним доходом, пенсіонерів, одержувачів допомоги з безробіття та членів сімей зазначених груп осіб. Ця послуга офіційно регулюється Загальним законом про соціальне забезпечення (ASVG). Страхове обслуговування фінансується за рахунок внесків, які залежать від доходів резидента, а не від віку чи стану здоров'я.

Як і в Росії, ОМС офіційно працевлаштованому громадянинові оформляє роботодавець. Самозайняті особи автоматично страхуються при оформленні бізнес-ліцензії у муніципальній торговій палаті.

У 2021 році доходи по преміях з медичного страхування зросли на 4% і склали 1,2 мільярдів євро. Передбачається, що зростання премій матиме тенденцію до продовження і становитиме 2,9%. За попередніми прогнозами джерелом зростання розміру премій буде додаткове страхування здоров`я.

Обсяг страхових виплат, здійснених австрійськими страховими компаніями продовжував зростати в середньому на 2,2% і склав 914 мільйонів євро.

Обов'язкове страхування оформлюють за мінімального щомісячного доходу в 446, 81 євро. Ставка внесків для робітників та службовців нині 7,65%. У 2019 році максимальний внесок не перевищує 4 860 євро на місяць. Оплата внесків ґрунтується на принципі солідарності: із загальної суми 3,87% виплачує працівник, решта 3,78% - роботодавець. Для пенсіонерів та одержувачів допомоги страховий внесок становить 5,1%.

Самозайняті особи також зобов'язані вносити плату за страхове обслуговування - 7,65%. Для студентів діє пільговий тариф, що становить 59,57 євро.

Резидент Австрії може включити до обов'язкового страхового обслуговування та своїх родичів:

подружжя;
зареєстрованих партнерів;
дітей, до завершення навчання у ВНЗ.

Як правило, подружжя або партнери сплачують додатковий внесок у розмірі 3,4%. Винятком будуть випадки, коли один із партнерів не працює та займається вихованням дітей віком до 18 років. Те саме стосується і родичів, які отримують допомогу з догляду не нижче 3-го рівня (понад 120 годин на місяць).
Медичні послуги із обов'язкового страхування
Хвора жінка в ліжку
Застрахований ОМС має право на великий комплекс медичних послуг

Поліс ОМС в Австрії включає наступний пакет послуг:

догляд за хворими (лікарські засоби та медична допомога, наприклад, психотерапія, клінічна психологія, фізіотерапія);
медичний догляд вдома;
стаціонарне лікування;
допомога з непрацездатності через хворобу;
лікарняні посібники;
допомога на реабілітацію з обмеженою працездатністю;
лікування зубів, ортодонтія, у ряді випадків - протезування;
заходи щодо зміцнення здоров'я (профілактика захворювань та нещасних випадків);
санаторно-курортне лікування.

Медикаменти, виписані за рецептом, не сплачуються. Виняток становить плата у 6,10 євро за обробку рецепту фармацевтом чи аптекою. Крім того, громадяни з низьким доходом можуть подати заяву на звільнення від оплати рецепту за медичною страховкою.

При стаціонарному перебування у лікарні витрати на перебування у загальній палаті покриваються страховкою. Проте лікарня додатково бере плату за харчування – близько 10 євро на день протягом 28 днів перебування хворого на лікуванні.

Повністю покриває поліс ОМС та стандартні стоматологічні процедури: лікування карієсу та коріння, встановлення пломб та видалення зубів. Стоматолог повинен проінформувати пацієнта про додаткові витрати, які не покриваються страховкою, наприклад використання пломби із спеціального медичного пластику.

При відвідуванні психотерапевтичних сеансів перші 10 їх безкоштовні. Надалі спеціаліст може призначити індивідуальний тариф для пацієнта.

Послуги з ОМС надають лікарі загальної практики та фахівці, які підписали контракт із компаніями медичного страхування. Список таких договірних лікарів обов'язково є у страховій угоді.
Допомога з хвороби
Лікар та пацієнт
Робітники та службовці мають право на оплату лікарняних

У разі хвороби працівникам сплатять лікарняний. Скільки днів сплатять, залежить від стажу роботи:

Для робітників: протягом перших 5 років працівники мають право на виплату повної зарплати за 6 тижнів та половини зарплати за 4 тижні. Крім того, за нещасний випадок на виробництві громадяни одержують зарплату за 8 тижнів, після 15 років роботи – за 10 тижнів.
Для офісних співробітників: протягом 5 років – повну зарплату за 6 тижнів та половину за 4 тижні.

Претендувати на допомогу з хвороби можна з 4-го дня непрацездатності.

Постачальника послуг з ОМС в Австрії самостійно вибрати не можна - хто обслуговуватиме громадянина, залежить від роботодавця та його місця розташування. За обслуговування відповідають державні страхові фонди. Пільги та внески для всіх організацій однакові, тож конкуренції серед них немає.

На даний момент в Австрії діють:

Дев'ять регіональних фондів медичного страхування Гебієцкранкенкассе (по одному на кожну федеральну землю), найбільший з них знаходиться у Відні.
Заснування соціального страхування комерційних підприємств – для медичного та пенсійного страхування підприємців та самозайнятих осіб. На відміну від Gebietskrankenkasse, застраховані особи оплачують 20% вартості амбулаторного лікування.
П'ять спеціальних фондів медичного страхування Betriebskrankenkassen для найбільших австрійських підприємств (Voestalpine und Zeltweg/voestalpine, Kapfenberg/Böhler-Werke, Mondi, Wiener Linien, Austria Tabak).
Страхова компанія для залізниць та гірничодобувної промисловості.
Заснування соціального страхування сільськогосподарських працівників.
Страхова компанія роботи з державними службовцями.

На сьогоднішній день близько 98% австрійців застраховано за ЗМС. Тому приватні страхові контори в основному обслуговують ринок додаткового медичного страхування. Серед найбільших страхових компаній, які пропонують приватне додаткове медичне страхування, можна виділити Wiener Städtische, Uniqua, Generali, Allianz та Merkur.

Іноземці, які хочуть жити та працювати в Австрії, підлягають такому ж обов'язковому медичному страхуванню, як і громадяни країни. За реєстрацію працівника у регіональній страховій організації відповідає роботодавець. Самозайняті особи повинні зареєструвати свій бізнес, самостійно застрахуватися в SVA (Sozialversicherungsanstalt der gewerblichen Wirtschaft) та отримати у страховій компанії Європейську картку медичного страхування (e-card), яку необхідно пред'являти при кожному відвідуванні лікаря. За видачу картки стягується щорічний сервісний збір у розмірі 10,85 євро.