Страховой рейтинг Insurance TOP журнал. Рейтинг страховых компаний Украины. Страхование
Журнал Страховой рейтинг Insurance TOP. Рейтинг страховых компаний Украины

Журнал «Insurance TОР» — єдине відкрите джерело інформації на ринку страхування, яке базується на офіційній статистиці страхових компаній та щокварталу публікує рейтинги ризикових та лайфових страховиків України у розрізі регіонів та видів страхування.

Купити друкований номер журналу Insurance TOP з рейтингами:
e-mail: [email protected]
Моб/Viber: +38(096)326-73-63


Global Insurance & InsurTechs Rankings

Соціальне страхування Німеччини. З чого складається Німецька система соцстраху?


В Німеччині система соціального страхування добре продумана: всі, хто має страховку, захищені від ризиків, пов'язаних з безробіттям, хворобою, втратою дієздатності, нещасними випадками на виробництві, а також позбавлені фінансових проблем у старості. Відповідні правила і положення встановлюються й контролюються державою, а самі послуги надаються так званими органами соціального страхування. Це каси лікарняного страхування (Krankenkassen), галузеві страхові компанії, центр зайнятості й Німецький фонд пенсійного страхування.

Ще в 1883 р., відразу після прийняття das Krankenversicherungsgesetz, по всій Німеччині стали формуватися лікарські каси: фабричні, будівельні, місцеві тощо. Досвід їхньої діяльності показав, що великі каси краще забезпечують усіма видами допомоги своїх членів, ніж дрібні. Тому з 1885 р. розпочався процес об'єднання і централізації медичних кас.

В обов'язки лікарських кас відповідно до закону входили:

  • надання безкоштовного лікування;
  • виплата грошового посібника під час хвороби;
  • матеріальна допомога і утримання вагітних;
  • грошова допомога на поховання.

Членам родин застрахованих давалося тільки безкоштовне лікування, а також соціальне страхування та медична допомога вагітним. Але більшість кас цим не обмежувалися і розширювали свою допомогу за рахунок профілактичних заходів (санаторії, будинку відпочинку, пансіонати тощо), а також виділяли особливі надзвичайні фонди для допомоги непрацездатним, створюючи в такий спосіб заміну відсутнього страхування по старості й інвалідності. іх кошти складали: 2/3 - внески самих робітників і 1/3 - внески підприємців.

Таким чином, історично сформувалося декілька типів організації лікарської допомоги застрахованим:

  • система вільного вибору лікаря;
  • система "облікових лікарів";
  • система лікарів, що постійно працюють у лікарняних касах по контрактах.

Всі особи, які працюють в Німеччині за наймом і заробляють більше 450 євро на місяць, повинні сплачувати внески до системи соціального страхування. Якщо ви працевлаштовані за мінімальною ставкою (робота за 450 євро), то звільняєтеся від сплати таких внесків. Самозайняті можуть застрахуватися добровільно.

.....................................

Німецька система соціального страхування складається з п'яти напрямків:

Медичне страхування (Krankenversicherung): медичне страхування покриває витрати, які виникають у зв'язку з хворобою чи вагітністю.

Страхування на випадок втрати дієздатності (Pflegeversicherung): таке страхування покриває витрати у випадку, якщо ви станете недієздатним і вам потрібна буде допомога сторонньої людини.

Страхування від нещасних випадків (Unfallversicherung): страхування від нещасних випадків покриває витрати у випадку, якщо ви стали жертвою нещасного випадку на виробництві чи захворіли на професійне захворювання.

Страхування на випадок безробіття (Arbeitslosenversicherung): страхування на випадок безробіття гарантує отримання фінансової підтримки, якщо ви раптом залишитеся без роботи.

Пенсійне страхування (Rentenversicherung): пенсійне страхування гарантує отримання фінансової підтримки, якщо ви більше не можете працювати через вік чи хворобу.

.....................................

У випадку пенсійного страхування, а також страхування від нещасних випадків, втрати дієздатності й від безробіття ви застраховані автоматично. Тут ви не маєте можливості вибору. Але, що стосується медичного страхування, ви маєте право вибору з багатьох кас лікарняного страхування.

Який розмір моїх внесків до системи соціального страхування?

Половину суми внесків до системи медичного страхування, страхування на випадок втрати дієздатності, пенсійного страхування і страхування на випадок безробіття оплачуєте ви, іншу – працедавець. Внески до системи страхування від нещасних випадків оплачує лише працедавець. Розмір внесків залежить від розміру доходу. Кожна організація соціального страхування отримує певний відсоток від вашого доходу брутто. Розмір цього відсотка регулярно коригується.

Що таке посвідчення учасника системи соціального страхування?

При першому влаштуванні на роботу в Німеччині ви отримуєте так зване "посвідчення учасника системи соціального страхування" (Sozialversicherungsausweis). В цьому посвідченні зазначається ваше прізвище й номер соціального страхування. Цей номер дійсний протягом всього життя. При переході на нову роботу ви повинні повідомити працедавцеві номер соціального страхування.

Якщо ви втратили посвідчення учасника системи соціального страхування, то можете подати до Німецького фонду пенсійного страхування (Deutsche Rentenversicherung) заяву на видачу дубліката.