Страховой рейтинг Insurance TOP журнал. Рейтинг страховых компаний Украины. Страхование
Журнал Страховой рейтинг Insurance TOP. Рейтинг страховых компаний Украины

Журнал «Insurance TОР» — єдине відкрите джерело інформації на ринку страхування, яке базується на офіційній статистиці страхових компаній та щокварталу публікує рейтинги ризикових та лайфових страховиків України.

Купити свіжий номер журналу Insurance TOP з рейтингами страхових компаній України у 2022 році або оформити корпоративну передплату
e-mail: [email protected]

Страховий ринок Польщі. Загальні тенденції розвитку


Страховий ринок Польщі, можна вважати, досить розвинутим серед країн Східної Європи, обсяг отриманих страхових премій зростає з кожним роком.

Обсяг премій польського страхового ринку становив 50.9 млрд. злотих (10.9 млрд. євро) на кінець вересня 2021 року, збільшившись майже на 7% порівняно з аналогічним періодом 2020 року. За щоквартальними ринковими даними, опублікованими Органом фінансового нагляду Польщі (KNF), виплати місцевих страховиків зросли на 2.9% р/р до 30.2 млрд. злотих або ~ 6.5 млрд. євро.

У сегменті страхування життя як премії, так і виплати демонстрували зростання: премії склали 16.6 млрд. злотих, що на 7.4% більше за р/р, а обсяг виплат збільшився на 5.5% до 13.5 млрд. злотих. Відзначається помітне зростання продажів, особливо у страхуванні захисту, на що, безумовно, вплинула пандемія та побоювання поляків за своє життя та здоров'я та здоров'я своїх близьких. Пандемія також вплинула зростання смертності, що призвело до збільшення виплат допомоги.

У сегменті ризикового страхування (премії – 34.3 млрд. злотих, виплати – 16.7 млрд. злотих), на класи автострахування (ОСАГО та автокаско) припадають найбільші частки: автокаскоl: премії – 7 млрд. злотих, виплати – 4.3 млрд. злотих, ОСАЦВ : премії – 11.1 млрд. злотих, виплати – 6.7 млрд. злотих.

Незважаючи на зростання вартості збитків, середня премія з ОСАЦВ знижується. На кінець третього кварталу 2021 року вона становила 486.8 злотих, що на 2% менше, ніж роком раніше. У той же час середні збитки ОСАЦВ збільшився на 5.7% до 8367.7 злотих.

У випадку автокаско середня премія після третього кварталу склала 993.4 злотих, збільшившись на 1% в порівнянні з попереднім роком. У той же час, середня вартість однієї претензії збільшилася на 7% до 6 984.6 злотих.

На кінець третього кварталу 2021 року польські страховики отримали чистий прибуток у розмірі 5.3 млрд. злотих (~1.15 млрд. євро), що на 2.3% більше, ніж роком раніше. Водночас, місцеві страховики сплатили до державного бюджету майже 1 млрд. злотих (215 млн. євро) прибуткового податку.