Страховой рейтинг Insurance TOP журнал. Рейтинг страховых компаний Украины. Страхование
Журнал Страховой рейтинг Insurance TOP. Рейтинг страховых компаний Украины

Журнал «Insurance TОР» — єдине відкрите джерело інформації на ринку страхування, яке базується на офіційній статистиці страхових компаній та щокварталу публікує рейтинги ризикових та лайфових страховиків України у розрізі регіонів та видів страхування.

Купити друкований номер журналу Insurance TOP з рейтингами:
e-mail: [email protected]
Моб/Viber: +38(096)326-73-63


Global Insurance & InsurTechs Rankings

Медичне страхування в США. Скільки коштує? Які є види медичної страховки


Інфляція вартості медичних послуг

Вартість надання медичних послуг і визначальним фактором в вартості багатьох страхових полісів: страхування різних видів відповідальності та ін.

У 2001 році вартість медичних послуг зросла на 4,6 %. Проте, вартість медичних послуг, які надаються через страховиків, значно відрізняється від федеральних оціночних даних.

Відповідно до статистичних даних у минулому році їх вартість зросла на 11%.

Медичне страхування США

Приватна система медичного страхування, найбільш широко представлена в США, характеризується децентралізованістю, високим розвитком інфраструктури страхових організацій і відсутністю державного регулювання. У США система медичного страхування базується на поіднанні центрального страхового фонду із сіткою місцевих незалежних страхових організацій. Кошти акумулюються в центральному фонді, що не несе адміністративних функцій, а потім розділяється страховим організаціям на основі законодавчо затвердженої форми розрахунків.

Для більшості населення США страхування здоров'я і приватною справою кожного. Добровільною, приватною формою медичного страхування охоплено понад 80% населення. У США приблизно 1500 приватних страхових компаній. З них дві найбільші, що займаються лише страхуванням здоров'я - "Синій Хрест" та "Синій Щит". Це приватні страхові компанії, які займаються лише добровільним страхуванням, і одержують при цьому надприбуток.

Поряд із приватною системою медичного страхування в США існує дві урядові програми, які знаходяться на державному фінансуванні - це "Медікер" (для медичноі допомоги літнім - після 65 років) і "Медікейд" (для безробітних, незаможних і деяких груп інвалідів).

Як свідчать дані, лише 46% американців з низьким доходом одержали можливість зареєструватися й одержувати допомогу в рамках програми "Медікейд". Програмою обов'язкового соціального страхування літніх людей ("Медікер") охоплені всі громадяни старші 65 років, тому вона вважається більш успішною. Однак старі пацієнти змушені самі платити зі своєї кишені за перший день госпіталізації, за відвідування лікарів у поліклініці і майже за всю довгострокову допомогу в будинках для літніх.

Варто нагадати, що саме в США розробляються і впроваджуються ефективні медичні технології, розгортаються передові наукові дослідження і, у результаті, успішно реалізується медична допомога високої якості.

Система надання медичних послуг в США

Сполучені Штати Америки в галузі медицини і фармакології займають лідируюче положення в світі, але ця позиція не позбавляє країну від серйозних проблем в охороні здоров’я. Реформи в цій системі займали ключові позиції в передвиборних обіцянках президента Обами.

медична страховка в США справа суто добровільна. Немає ніяких обмежень на отримання послуг медичного характеру, якщо ви готові оплатити їх в повному обсязі. Аналога російському ОМС в США не існує. Ціна візиту до терапевта на консультацію через легке нездужання стартує від 300$. З цієї причини, навіть забезпечені люди вважають за краще обзавестися страховим полісом.
види соціальних медичних страховок в США

Медицина в США проте солідні гроші виділяються з федерального бюджету в дві масштабні соціальні програми. Система медичного страхування Medicaid забезпечує медичними послугами незаможних американців. Програма була прийнята в 1965 році. За сприяння Обами Mediciad з 2010 року значно розширила свої можливості. Витрати федерального бюджету досягають 40%. Частина витрат делегована до бюджетів штатів. Крім, забезпечення медичним обслуговуванням незаможних сімей програма спрямовує кошти на утримання будинків престарілих.

Щоб брати участь у цій програмі, заявнику необхідно документально підтвердити свій низький дохід. Починаючи з 2014 року-дохід не повинен перевищувати 133% від показника рівня бідності по країні. Медичні послуги, в рамках програми Mediciad, включають консультації фахівців, госпіталізацію, рецептурні ліки, проведення вакцинації, профілактичну допомогу маленьким дітям, і в разі необхідності, довготривалий догляд за хворим.

друга соціальна програма медичного страхування в США – Medicare. Це програма розроблена для людей, вік яких перевищує 65 років. Якщо для учасників програми Medicaid вона єдиний пропуск, в сферу медичних послуг, то трохи інакше йде справа з клієнтами програми Medicare. Близько 90% учасників мають інші медичні поліси. Наприклад, страховку від роботодавця. У Medicare є кілька тарифних планів. Один з них дозволяє отримувати Рецептурні медикаменти за пільговими цінами. У другому значно ширше спектр послуг, що надаються.

Незважаючи на високий рівень медичних послуг, США займає всього лише 72-е місце в світі за рівнем здоров’я населення.

Ще одна соціально значуща програма SCHIP забезпечує медобслуговування дітей з сімей, матеріальний достаток яких не дозволяє їм стати учасниками Mediciad, але недостатній для покупки ДМС приватним порядком. Програма, частково фінансується Федеральним центром, частина коштів виділяється з бюджету штату. Влада штату самі визначають перелік послуг, які можуть бути надані дитині, але є обов’язковий мінімум. У нього входять:

госпіталізація;
Стоматологія;
лабораторні дослідження;
імунізація;
профілактичний медогляд;
Променева діагностика.

Приватне медичне страхування в США

Акт про доступну медичну допомогу, з 01.01.2014 наказує роботодавцям, чисельність співробітників яких становить 50 осіб і більше, забезпечувати їх медичними страховками. В іншому випадку доведеться додатково платити у вигляді податку 2000 доларів. Більш того, в деяких випадках роботодавець оплачує повністю або частково медичний поліс членів сім’ї співробітника.

Більшість навчальних закладів США настійно рекомендують своїм учням стати учасниками спонсорованих ними, навчальними закладами, програм. У разі відмови, пропонують пред’явити наявну аналогічну медичну страховку.

Для тих, хто втратив постійне джерело доходу, на ринку медичного страхування є план Cobra, який передбачає доступ до системи медичного обслуговування, у зв’язку зі сформованими обставинами.

Акт про доступну медичну допомогу дозволяє вирішити проблему отримання медичного поліса, якщо вже є серйозні захворювання. Клієнт повинен підтвердити відсутність поліса терміном більше шести місяців і надати достовірні відмови від послуг приватних страхових компаній.

Скільки коштує медична страховка в США?

Вартість медичної страховки в США варіює від 200$ з самим мінімальним пакетом послуг. Середня вартість страховки, яку спонсорує роботодавець – 500 доларів. Є можливість придбати поліс самостійно, проте далеко не всі заявники можуть собі це дозволити. Кандидат проходить дуже жорсткий страховий андеррайтинг і навіть давно забутий, вилікуваний недуга, виявлений в процесі обстеження, може реально збільшити вартість страхового поліса. Одним словом, рівень медицини в США настільки ж високий, як і вартість надання медичних послуг.

Висновок: рівень медичного обслуговування в США залежить від вашого соціального статусу, фінансового стану, стану здоров’я, а також віку.

Система медичного страхування для США досить складна для вивчення іноземцями. Тому до оформлення документів варто поставитися дуже уважно і відповідально. Сполучені Штати Америки в області медицини і фармакології займають лідируюче положення в світі. Через це лікувальний засіб під час перебування за кордоном обійдеться дуже дорого. Медична страховка в США – документ від страхової фірми, за яким клієнт виплачує фіксовану суму. Це потрібно для забезпечення безпеки фінансів в разі хвороби або інших витрат.

У деяких випадках медичний поліс є одним з обов'язкових умов для того, щоб отримати візу і поїхати на роботу. Залежно від ваших життєвих обставин і рівня доходу, страховку в США ви можете:

придбати самостійно;
частина витрат бере на себе держава;
держава оплачує страховку повністю;
страховку повністю або частково оплачує роботодавець.

Деякі туристи, які їдуть на роботу отримують трудовий договір з медичною страховкою. Але поліс може бути з деякими обмеженнями в покритті.

Види медичної страховки в США

Страховка в Америку відрізняється від страховок в інші країни не тільки вартістю, але і видами покриття. Розділяють п'ять основних типів медичної страховки в США.

90% – найбільший відсоток, який покриє страхова компанія. В інших чотирьох випадках фірма компенсує від 60 до 80%. Також види страхування варіюються від включених опцій:

Базовий. Покриття відшкодовує витрати на терапевта, консультації, хірургічне втручання з анестезією.
Госпітальний. Такий варіант оформляється на випадок безперервної госпіталізації до двох місяців.
Загальний медичний. Всі витрати на лікування будуть компенсовані, як клієнтові, так і його родичів.
Мінімум. Страховий план для туристів молодше 30 років. Даний варіант розрахований на екстрену медичну допомогу.

Варто врахувати, що деякі компанії оплачують витрати тільки в тому випадку, якщо ви будете лікуватися у певного лікаря або в певному госпіталі (імена та адреси заздалегідь обумовлюються в контракті).

Також варто пам'ятати, що страхові плани відрізняються великою кількістю важливих моментів, як:

Фіксована сума, яку виплачує клієнт. Решта відсоток покриває компанія.
Клієнт вносить певну суму до оформлення поліса.
Певний відсоток оплачується самостійно, а іншу частину витрат бере на себе страхова компанія.
Максимальна сума, витративши яку протягом року клієнт отримає повну виплату від страхової.

Головна відмінність страховки в США – окреме страхування стоматологічних та офтальмологічних послуг. Вартість може варіюватися від курсу, доходів клієнта, віку і свій регіон.
Як отримати медичне страхування для поїздки в Америку з України

Продаж страхових полісів строго контролюється державою. Також законом передбачено термін придбання медичної страховки – з 15 листопада до 15 лютого. Але якщо у людини змінилася соціальна ситуація, наприклад, він влаштувався на іншу роботу або у нього з'являється дружина/чоловік/діти, то страховка видається в будь-який час року.

Тому, оформляючи поліс для поїздки в США, потрібно звернути увагу на:

Додаткове покриття. Крім стандартних страхових випадків, краще додати в поліс додаткові умови по страховці. Лікування – один з найдорожчих страхових випадків, якому варто приділити якомога більше уваги: ​​госпіталізація, стоматологія, лабораторні дослідження, імунізація, профілактичний медогляд, променева діагностика.
Надійність страхового. У хорошій компанії менеджери уважно ставляться до клієнтів і здатні відповісти на будь-які питання. На сайті має бути викладено максимум інформації, щоб клієнт міг об'єктивно оцінити ризики і переваги.
Вартість. Даний фактор залежить від великої кількості факторів: дата від'їзду, тривалість поїздки, вік туриста, мета поїздки, додаткові опції в покриття, наявність хронічних захворювань і т.д.

Ціна медичної страховки в США стартує від 200 $ з самим мінімальним пакетом послуг. Середня вартість страховки, яку спонсорує роботодавець – 500 доларів. Ви також можете придбати поліс самостійно, проте далеко не всі заявники можуть собі це дозволити.

Клієнт проходить дуже жорсткий страхової андеррайтинг і навіть давно забутий, вилікуваний недуга, виявлений в процесі обстеження, може реально збільшити вартість страхового поліса. Одним словом, рівень медицини в США настільки ж високий, як і вартість надання послуг.

Що покриває медична страховка в США

У США існує два типи медичного страхування: приватне і державне. Більшість людей використовують комбінацію того і іншого. Державні страховки США: Medicare, Medicaid і Програма медичного страхування дітей.

Програма Medicare розділена на чотири частини:

охоплює лікарні, послуги кваліфікованих медсестер і хоспісів;
покриває амбулаторні послуги, включаючи послуги деяких лікарів під час перебування в стаціонарі в лікарні, витрати на амбулаторне лікування;
альтернатива, яка називається Managed Medicare, яка дозволяє пацієнтам вибирати плани медичного обслуговування з таким же покриттям послуг, що і частини 1 і 2, часто з перевагами частини 4 і річним лімітом, якого немає 1 і 2;
покриває в основному ліки, що відпускаються за рецептом самостійно.

Medicaid — це федеральна програма і програма штату, яка допомагає людям з обмеженими доходами і ресурсами покривати медичні витрати.

Державна програма медичного страхування дітей (SCHIP) – страховка, яка покриває дітей з сімей зі скромним доходом, який недостатньо низький, щоб мати можливість застрахуватися за програмою Medicaid.

Медичне страхування зазвичай покриває більшість візитів до лікаря і в лікарню, ліки, що відпускаються за рецептом, догляд за здоров'ям.

У більшості випадків медичне страхування не покриває планові або косметичні процедури, вживання ліків не за інструкцією або зовсім нові процедури.

Під час пошуку медичної страховки для США переконайтеся в наступних нюансах:

Чи надає цей план право відвідувати будь-якого лікаря, лікарні, клініки або аптеку за вашим вибором.
Покриваються такі фахівці, як окулісти та стоматологи.
Чи покриває план особливі умови або лікування, такі як вагітність, психіатрична допомога та фізіотерапія.
Чи покриває план догляд на дому або в будинку для літніх людей, а також ліки, які може виписати лікар.
Чи доступна франшиза.
Скільки вам доведеться заплатити з моєї власної кишені, щоб покрити витрати.

При настанні страхового випадку варто зв'язатися з менеджером фірми, продиктувати ПІБ, місцезнаходження, вид страхового випадку, номер і термін дії поліса. Оператор розповість про подальші дії, направить в потрібне установа.