Страховой рейтинг Insurance TOP журнал. Рейтинг страховых компаний Украины. Страхование
Журнал Страховой рейтинг Insurance TOP. Рейтинг страховых компаний Украины

Журнал «Insurance TОР» — єдине відкрите джерело інформації на ринку страхування, яке базується на офіційній статистиці страхових компаній та щокварталу публікує рейтинги ризикових та лайфових страховиків України у розрізі регіонів та видів страхування.

Купити друкований номер журналу Insurance TOP з рейтингами:
e-mail: [email protected]
Моб/Viber: +38(096)326-73-63


Global Insurance & InsurTechs Rankings

Страхування майна в Швейцарії


Правила страхування майна в Швейцарії відрізняються в різних страховиків. У рамках страхування домашнього майна підлягають страхуванню грошові кошти і цінності (гроші; цінні папери; ощадні книжки; благородні метали у вигляді запасів, злитків, готових виробів; монети, медалі, неоправлені дорогоцінні камені або перли). При пограбуванні сума страхового відшкодування обмежується 3 тис. франків. А при простій крадіжці страхове відшкодування не передбачено.

Із кола об’єктів виключаються: транспортні засоби, житлові вагончики, пересувні будинки; коштовні речі, страхування яких здійснюється за спеціальним договором.

Страховими подіями, що входять в обсяг страхової відповідальності страховика, є:

пожежа, яка виникла в результаті загорання, блискавки, задимлення, вибуху, стихійних лих, падіння літальних апаратів;
крадіжка зі зломом - крадіжка, при якій злочинці насильно проникають у будинок або зламують сховище та ін. До крадіжки зі зломом прирівнюється і крадіжка, при якій злочинці проникають у приміщення, використовуючи ключі або код, якими вони заволоділи в результаті розкрадання або розбійного нападу;
пограбування - крадіжка, яка супроводжується погрозами або застосуванням сили щодо страхувальника, членів родини або працюючого у нього в домі обслуговуючого персоналу.

До пограбування також відноситься і крадіжка, при якій злочинцям не може чинитися опір внаслідок смерті, непритомності, безпорадності або нещасного випадку. Виняток складають кишенькові крадіжки і шахрайства.

затоплення - подія, викликана осіданням ґрунту, поганою якістю фундаменту, помилками проектування, а також у результаті експлуатації штучних холодильних і морозильних установок. До них належать і затоплення рідким паливом при заповненні трубопроводів або під час відповідних перевірок.

пошкодження заскленої поверхні (бій) у будинку, приміщеннях, які використовуються страхувальником або членами його родини. До об’єктів включаються раковини, ванни, унітази, біде і т.ін. При цій події відшкодовується збиток, викликаний перестановками, неправильним затягуванням болтів, монтажем або іншими подібними роботами.

Договір страхування поширює свою дію:

у межах будинку, приміщення і т.ін. (тобто в місці розташування, згаданому в страховому полісі);
поза будинком (якщо домашнє майна тимчасово, але не більше року, знаходиться в будь-якій точці земної кулі). До
машнє майно, яке тривалий час знаходиться поза основним будинком (у заміському будинку, іншій квартирі або літній резиденції і т.д.) не підлягає страхуванню;

Про це страхувальнику необхідно повідомити в страхову компанію протягом 30 днів. Це дає йому підстави для можливої зміни розмірів страхової премії відповідно до нових умов.

Якщо страхувальник виїжджає на постійне місце проживання за межі країни, то договір страхування анулюється.

Обов’язкова умова страхування - франшиза. Вона складає 200 франків, якщо не була обумовлена більш висока сума.

Виплата страхового відшкодування здійснюється в такий спосіб:

внаслідок пограбування, яке сталося поза будинком, страхувальник одержує не вище 10 тис. франків, з них на компенсацію викрадених коштів призначається не більше 3 тис. франків.

при простій крадіжці коштовностей у будинку відшкодування обмежується 10 тис. франків. Це обмеження поширюється і на випадок крадіжки зі зломом, якщо коштовності не знаходилися в напільному сейфі, вбудованому в стіну.

Тарифні ставки диференційовані в залежності від страхової події, об’єкта страхування, комбінації ризиків.

При укладанні договору страхування по страхуванню домашнього майна опитувальний лист-заява є необхідним документом. При його заповненні особлива увага звертається на такі моменти:

професія страхувальника;
тривалість дії страхового поліса;
певна відповідність комбінації тарифів і страхових премій;
залежність розмірів страхових премій від ознак ризику;
можливість (імовірність) майбутніх збитків.
До опитувального листа додають опис попередніх збитків по страхуванню домашнього майна. На опрацювання опиту- вального листа виділяється 14 днів, після чого він підписується обома сторонами; клієнт одержує поліс, підготовлений на підставі опитувального листа, і сплачує страхові премії.

.................................

До страхових об’єктів включаються цінні предмети, вартість кожного з яких перевищує 200 франків. Вони можуть бути застраховані і на суму, нижчу їхньої вартості, але при цьому мінімальний розмір франшизи встановлюється в розмірі 200 франків для кожного страхового випадку.

Підлягають страхуванню такі предмети: прикраси, хутро, музикальні інструменти, картини. Ці предмети перелічуються в страховому полісі, кожний з них - окремо із зазначенням своєї страхової суми.

Цінності вартістю до 10 тис. франків підлягають страхуванню від простої крадіжки одночасно з предметами домашнього побуту.

На умовах страхування цінностей відшкодування виплачується при настанні більш широкого кола страхових подій, а саме: крадіжки, розбійного нападу, втрати, пропажі, руйнування або пошкодження.

...............................

У 2021 році обсяг премій по страхуванню майна на ринку Швейцарії незначною мірою зменшився. Ця тенденція триває вже 4 роки підряд. Якщо вдаватися до більш детального аналізу, то така ситуація і найбільш характерною для таких видів майнового страхування як страхування від вогню та страхування бізнесу від припинення діяльності через пожежу.

На відміну від минулого року, коли велика територія країни постраждала від природних катаклізмів (лавини, весняні повені та ін.), у 2000 році вплив природних лих був значно меншим. Проте, повені та земляні зсуви у Кантонах Валас та Тікіно заподіяли чимало лиха їх мешканцям. Страхові компанії отримали велику кількість заяв по полісах страхування життя.

Щодо витрат страхових компаній по виплатах по майновому страхуванню, то вони сягають 300 мільйонів швейцарських франків. Це і є головною причиною того, що 2021 рік є третім по загальній кількості збитків (425 мільйонів швейцарських франків), після 1999 року (563 мільйони) та 1993 року (462 мільйони).