Страховой рейтинг Insurance TOP журнал. Рейтинг страховых компаний Украины. Страхование
Журнал Страховой рейтинг Insurance TOP. Рейтинг страховых компаний Украины

Журнал «Insurance TОР» — єдине відкрите джерело інформації на ринку страхування, яке базується на офіційній статистиці страхових компаній та щокварталу публікує рейтинги ризикових та лайфових страховиків України у розрізі регіонів та видів страхування.

Купити друкований номер журналу Insurance TOP з рейтингами:
e-mail: [email protected]
Моб/Viber: +38(096)326-73-63


Global Insurance & InsurTechs Rankings

Діяльність страхових брокерів та посередників у Швейцарії. Типи брокерів та вимоги до діяльності


В Швейцарії працює 3000 брокерів. Понад 90% брокерів займаються всіма видами страхування. Винятком є ​​відомі брокерські компанії March, Aon, Willis, які спеціалізуються на страхуванні великих промислових об'єктів.

В Швейцарії існує два типи страхових брокерів:

А – пов'язані (не вільні) та В – не пов'язані (нейтральні). Страхові брокери типу А немає ніякого особливого регламенту та його практично контролює жодна інстанція. Насправді це навіть не брокери, оскільки вони прикріплені до однієї конкретної компанії (може до двох-трьох) і виконують, швидше, роль простих агентів.

Щодо брокерів типу В, то щоб стати брокером цього класу треба:

1. Мати гарантією у розмірі 2 000 000 швейцарських франків. Ця гарантія використовується для покриття можливих помилок брокера і служить страховкою професійної відповідальності брокера. Ця гарантія має бути надана або у грошовому еквіваленті, або майном, або дана будь-якою страховою компанією.

2. Мати швейцарський чи європейський диплом страхового агента.

3. Не мати проблем із законом (у Швейцарії є державний орган, який публікує список людей, які мають проблеми з владою, з поліцією).

4. Не мати кримінального минулого.

5. Ім'я страхового брокера класу В вноситься до Реєстру брокерів, який ведеться регулятором. Цей реєстр публікується в Інтернеті та доступний усім потенційним користувачам страхових послуг. Якщо виявляється, що брокер порушив закон (злочин, крадіжка тощо), він автоматично виключається з реєстру без права відновлення.

Брокерська діяльність перестав бути винятковим видом діяльності. Тому брокерські фірми можуть займатися й іншими видами діяльності, наприклад фінансовим консалтингом. Згадана брокерська компанія BIGS (Broker Insurance & Global Solution), крім брокерської діяльності, здійснює фінансовий консалтинг.

За законодавством страхові компанії можуть займатися або лише програмами страхування життя, або іншими видами страхування, крім життя. За даними на 2004 рік у Швейцарії зареєстровано 24 компанії life та 77 компаній non-life. Серед них такі відомі на весь світ компанії, як Generali, Zurich, Winterthur. Але на ринку є і маленькі компанії, такі як Alba, Vaudoise, National, Mobilière та інші, що охоплюють від 10 до 20% ринку. Крім того, зареєстровано 22 перестрахувальні компанії, 42 кептивні та 57 страхових компаній, що спеціалізуються на медичному страхуванні. На ринку присутні 40 філій іноземних страхових компаній, що спеціалізуються на страхуванні життя, серед них такі відомі гіганти як Axa та Allianz. Таким чином,

Ринок страхування життя дуже різноманітний. Практично всі основні види страхування (медичне страхування, страхування цивільної відповідальності, страхування від нещасного випадку тощо) є у Швейцарії обов'язковими. Крім того, всі соціальні служби (пенсійне забезпечення, допомога з інвалідності тощо) керуються приватними страховими компаніями.

Найчастіше (90%) комісійну винагороду брокеру виплачують страхові компанії. Комісійні складаються із 2 частин: від 12 до 90% від виплаченої клієнтами страхової премії та від 4 до 17% вартості за управління страховими контрактами клієнта. Багато великих страхових компаній виплачують брокеру обидва види комісійних. Іноді клієнт оплачує винагороду брокеру за надання певних додаткових послуг – Back-Office (написання та надсилання листів, видача копій страхових полісів тощо).

На сьогоднішній день страхові брокери, які мають намір працювати на страховому ринку Швейцарії, воліють перекуповувати компанії, що діють, або вступати в партнерські відносини з місцевими брокерами.

Державним регулятором страхових компаній та брокерів є Федеральний Офіс страхового нагляду (Office Fédéral des Assurance Privée).

Діяльність страхових посередників

Відповідно до змін, які були внесені до Закону про страховий нагляд у Швейцарії, страхові брокери, як і страхові компанії, підлягають дії страхового нагляду. Метою запровадження таких нововведень і зміцнення контролю над виходом на страховий ринок нових брокерів.

Однією з передумов запровадження відповідних змін вважається проект пропозицій щодо страхового посередництва, який було запропоновано європейською Комісією.

Швейцарська Асоціація по підготовці зі страхування провела реорганізацію Об`єднання страхових брокерів, яка входить до іі складу. Основними сферами діяльності Об`єднання і освіта, підготовка та акредитація / атестація брокерів. Метою діяльності Об`єднання і підвищення рівня кваліфікації страхових брокерів.