Страховой рейтинг Insurance TOP журнал. Рейтинг страховых компаний Украины. Страхование
Журнал Страховой рейтинг Insurance TOP. Рейтинг страховых компаний Украины

Журнал «Insurance TОР» — єдине відкрите джерело інформації на ринку страхування, яке базується на офіційній статистиці страхових компаній та щокварталу публікує рейтинги ризикових та лайфових страховиків України у розрізі регіонів та видів страхування.

Купити друкований номер журналу Insurance TOP з рейтингами:
e-mail: [email protected]
Моб/Viber: +38(096)326-73-63


Global Insurance & InsurTechs Rankings

Перспективи, тенденції та майбутнє ринку страхування США


Deloitte опитав керівників страхових компаній США щодо питання про те, яке майбутнє чекає страховиків після пандемії. Опитування показало, що більшість з них налаштовані позитивно і зараз спрямовують основні ресурси на збільшення прибутку.

Загальна тенденція зберігається і щодо чистого прибутку: 56% очікує на більш високий прибуток у 2021 році і лише 23% респондентів очікують падіння чистого прибутку; 28% опитаних прогнозують зростання більш як на 5%, а також 16% прогнозують зростання більш ніж на 10%.

Однак 77% опитаних стурбовані можливими фундаментальними змінами як в економіці, так і поведінці споживачів. Це частково пояснює той факт, чому в цілому оптимістичні очікування доходів та прибутку. Багато страховиків спостерігають та ретельно аналізують зміни, перш ніж брати на себе якісь додаткові фінансові зобов'язання.

Незважаючи на обережну позицію більшості страховиків щодо збільшення витрат, 69% заявили, що їхня компанія починає розвиватися або вже перейшла в режим, орієнтований на зростання.

Так як обмеження через пандемію майже зняті, то перед компаніями постало питання про те, як безпечно перевести віддалених співробітників в офісний формат роботи або перейти до змішаної системи, оскільки багато хто звикли і продовжують працювати вдома.

Екологічне, соціальне та корпоративне управління

Страховики зіштовхнуться із суворими перевірками, коли регулюючі органи перевірятимуть, наскільки справедливо й адекватно розглянуті вимоги споживачів, оскільки основна взаємодія з нею під час пандемії стала віртуальною.

Крім того, підвищену увагу буде приділено питанням екологічного, соціального та корпоративного управління (ESG). Як мінімум, очікується, що страховики зіткнуться з новими вимогами про кліматичні ризики, встановленими Департаментом фінансових послуг Нью-Йорка, який поставив кліматичний ризик на перший план. Сенатори США запросили у глав страхових компаній докладну інформацію про те, як зміна клімату може вплинути на компанії.

Страхувати своє життя можна онлайн

Доходи від внесків зі страхування життя знизилися на 8% у 2021 році, тоді як загальний дохід упав на 4%, скоротивши чистий прибуток удвічі. Проте пандемія підвищила поінформованість необхідність покриття смертності. Поява онлайн-додатків страхування життя допомогла відновити продаж у 2022 році.

Протягом кількох років страхування життя збільшилось на 4%. З січня продаж страхування життя online збільшився з 30% до 50%, а продаж через агентів впав на цілих 50%. Пандемія вже загострила онлайн-конкуренцію з боку цифрових стартапів, і якщо споживчі уподобання збережуться у цьому напрямі, така конкуренція, ймовірно, посилиться у 2022 році.

Проте, незважаючи на всі потрясіння, викликані COVID-19, відсоток людей у ​​США, які мають прогалини у страхуванні життя, продовжує зростати. Згідно з дослідженням LIMRA, лише 52% американців заявили, що вони оформили поліс страхування життя у 2022 році. Тобто близько 102 мільйонів незастрахованих або недостатньо застрахованих американців вважають, що їм потрібно або купити поліс або розширити свою страховку.

У міру стихання пандемії у Сполучених Штатах, як споживачі, так і страховики, спостерігатимуть, як змінилися їхні потреби та переваги. Страхові компанії повинні спиратися на інновації, що з'явилися через пандемію, щоб прискорити перехід до зручніших для користувача правил, платформ та процесів.

Страховики намагалися відмовитися від традиційних процесів та послуг, щоб прискорити цифрові можливості, одночасно забезпечуючи роботу в онлайн-форматі та інтерактивну взаємодію з клієнтами. Наприклад, щоб забезпечити можливість подання заяв про втрату працездатності через інтернет, страховикам потрібно було не лише вирішити, як переконати людей обмінюватися електронними медичними картками, а й навчити їх поводитися із заявами та платежами у цифровому форматі.

Багато хто скористався можливістю удосконалити свої цифрові можливості. Наприклад, одна компанія зі страхування життя оптимізувала процеси групового адміністрування за допомогою хмарного програмного забезпечення, призначеного для оцифрування реєстрації, каталогів постачальників та конфігурації планів через портал для учасників.

97% страховиків вважають, що вони підтримують тісний контакт з клієнтами під час пандемії. У тому числі 40%, повністю згодних із цією думкою. Проте 38% респондентів не були зацікавленими у нових перспективах продажу. Це вказує на те, що страховикам все ще потрібно працювати над оцифровкою операцій, не забуваючи і про особистий зв'язок із клієнтами та іншими зацікавленими сторонами. Страховики повинні переглянути, як їхні компанії та галузь можуть адаптуватися для задоволення очікувань зацікавлених сторін, включаючи клієнтів, інвесторів, регулюючих органів, законодавців та аналітиків.

Страховим компаніям, як і іншим фінансовим установам, буде необхідно відновлювати громадську довіру та будувати справедливу галузь фінансових послуг, у якій прибуток та вплив на суспільство мирно співіснують, – йдеться у звіті.