Страховой рейтинг Insurance TOP журнал. Рейтинг страховых компаний Украины. Страхование
Журнал Страховой рейтинг Insurance TOP. Рейтинг страховых компаний Украины

Журнал «Insurance TОР» — єдине відкрите джерело інформації на ринку страхування, яке базується на офіційній статистиці страхових компаній та щокварталу публікує рейтинги ризикових та лайфових страховиків України у розрізі регіонів та видів страхування.

Купити друкований номер журналу Insurance TOP з рейтингами:
e-mail: [email protected]
Моб/Viber: +38(096)326-73-63


Global Insurance & InsurTechs Rankings

Рейтинговий прогноз щодо сектору страхування Франції


Погіршення прогнозу Fitch Ratings щодо французького сектору non-life страхування відображає очікування аналітиків щодо погіршення кредитних фундаментальних показників у наступні 12 місяців, пише Beinsure Media.

Fitch очікує зниження прибутку в сегменті через зниження технічної рентабельності, що частково компенсується покращенням інвестиційного доходу.

Зростання страхових виплат та витрат на перестрахування через постійну високу інфляцію та зміну клімату призведе до зниження андеррайтингової маржі, особливо в роздрібному страхуванні нерухомості та нещасних випадків, де цінова динаміка є менш сприятливою, ніж в комерційному страхуванні нерухомості та охороні здоров'я.

Французькі ризикові страховики історично дотримуються виваженого підходу до формування резервів та добре диверсифіковані за бізнес-лініями, тому агенція очікує, що загальні резерви залишатимуться сильними.

За оцінками Fitch Ratings, операційний прибуток французьких страховиків збільшився приблизно на 3% у 2022 році, незважаючи на загалом незмінний дохід від премій. Розбіжності в динаміці між сегментами страхування життя та інших видів страхування підкреслюють переваги диверсифікованої бізнес-моделі сектору.

Значне зростання операційного доходу зі страхування життя відображає вищу технічну маржу завдяки вищим ставкам, що сприяють вивільненню резервів.

Чистий відтік коштів за традиційними ощадними продуктами (фонди євро) прискорився у 2022 році, але його вплив на фінансовий результат був стриманим, оскільки доходи ґрунтуються на корпоративному портфелі.

Фонди євро негативно вплинули на премії на накопичувальне страхування життя, тоді як продажі, пов'язані з інвестиційною складовою, виявилися більш стійкими, забезпечуючи стабільні 40% премій.

Вищі доходи від реінвестування значно покращили маржу нового бізнесу. Водночас дохідність портфеля діючих договорів страхування життя майже не змінилася через ефект чистого відтоку коштів фондів у євро у 2022 році. Плата за пайові внески виявилася стійкою, оскільки збільшення обсягів значною мірою компенсувало негативні ринкові ефекти.

Комбінований коефіцієнт сектору P&C страхування погіршився для більшості французьких страховиків, насамперед через перевищення темпів зростання виплат над темпами зростання цін та збільшення кількості стихійних явищ (зокрема, градів), хоча це було частково компенсовано сприятливою динамікою резервів у попередньому році.

Ефективний перестраховий захист захистив страховиків від більших збитків, пов'язаних з погодними умовами. Рівень резервування часто підвищувався, щоб врахувати вищу інфляцію.