Страховой рейтинг Insurance TOP журнал. Рейтинг страховых компаний Украины. Страхование
Журнал Страховой рейтинг Insurance TOP. Рейтинг страховых компаний Украины

Журнал «Insurance TОР» — єдине відкрите джерело інформації на ринку страхування, яке базується на офіційній статистиці страхових компаній та щокварталу публікує рейтинги ризикових та лайфових страховиків України у розрізі регіонів та видів страхування.

Купити друкований номер журналу Insurance TOP з рейтингами:
e-mail: [email protected]
Моб/Viber: +38(096)326-73-63


Global Insurance & InsurTechs Rankings

Медичне страхування іноземців та туристів в Німеччині


Є особливий вид тимчасової страховки для тих, хто збирається переїжджати до Німеччини, подає документи на дозвіл на проживання вперше або планує жити там менше 5 років (наприклад, студенти) – щось між туристичною та стандартною страховкою.

Така страховка коштує не так багато (від 72 € на місяць), але вона покриває лише мінімальний спектр медичних послуг і може тривати лише до 5 років (тобто подаватися з такою страховкою на продовження ВНЗ у Німеччині вдруге не вийде).

Більше того, не варто чекати 5 років до закінчення такої страховки – розпочинати перехід на державне чи приватне страхування потрібно щонайменше за півроку.

Отримувати таку страховку рекомендують у Feather або Оттонова (вони також пропонують послуги англійською мовою).

Також страховий поліс знадобиться, якщо ви збираєтеся поїхати до Німеччини як турист. Але з оформленням туристичної страховки проблем немає - це можна зробити онлайн за кілька хвилин у будь-якій російській страховій організації, а поліс вам надішлють електронною поштою. Вартість такої страховки починається від 400 рублів за 15 діб (мінімальний термін покриття страховки для країн Шенгенської угоди). Туристична страховка є обов'язковою для отримання візи до Німеччини.

..............................

Страхування туристів в Німеччині

Перерахуємо спочатку все, що ваша страховка включатиме «за умовчанням», а потім розповімо про те, чим і навіщо її можна розширити. Базовим вважається наступний набір гарантованих полісом послуг: виклик лікаря за медичними показаннями, амбулаторне лікування, перебування та лікування в лікарні, транспортування до лікаря або лікарні, медичне транспортування з-за кордону, відшкодування витрат на ліки за рецептом, відшкодування витрат за телефонні переговори з сервісним центром (він же асистанс), репатріація у разі смерті, екстрена стоматологія. А далі можливі варіанти.

Страхування від лихоманки Денге (втім, для Німеччини це неактуально) та купірування алергічних реакцій, оплата проїзду третьої особи у разі надзвичайної ситуації із застрахованим, страхування цивільної відповідальності та надання першої допомоги при онкологічних захворюваннях, страхування втрати документів та багажу – це і багато іншого може бути включено до поліса практично будь-якої страхової компанії за бажанням клієнта. За додаткову плату, ясна річ.

Щоб з отриманням візи або в'їздом не виникло проблем, сума покриття повинна становити не менше ніж 30 000 EUR , причому без франшизи. Період дії поліса повинен включати весь термін перебування в Німеччині, а сам поліс — перебувати у туриста на руках у роздрукованому вигляді. Останнє правило, до речі, вже багато де неактуально, і поліс можна показати з екрану телефону, але німці — ще формалісти, краще роздрукувати.

...............................

При настанні страхового випадку (що таке, докладно описано у кожному полісі) слід:

Негайно зв'язатись з асистансом за вказаним у полісі номером телефону
Строго слідувати отриманим інструкціям
У жодному разі не займатися самолікуванням
Не зловживати спиртним, перебуваючи на відпочинку, а якщо грішні - вирушати в номер і залишатися там до повного повернення (стандартна страховка дивацтва п'яних не покриває)
Поліс завжди повинен перебувати при туристі — раптом дзвонити асистансу доведеться не самому мандрівнику, а персоналу лікарні, куди людина надійшла екстрено і непритомною? Ще важливо мати при собі заряджений мобільний телефон і достатню суму готівки для поїздки на таксі до клініки або банківську картку, що діє за кордоном. Бажаємо, щоб ці найпростіші правила, які варто слідувати протягом поїздки, завжди залишалися для вас лише звичною обережністю.
...............................

Щоб застрахувати своє здоров'я у Німеччині, достатньо звернутися до офісу будь-якої страхової організації. Якщо ви працюєте, потрібно сказати роботодавцю про те, що ви збираєтеся застрахувати своє здоров'я.

Після цього ви отримаєте пластикову картку (die Krankenversichertenkarte), на якій будуть ваші фото та основна інформація. До речі, якщо ви застраховані в Німеччині, то вам не потрібний страховий поліс для подорожей Європою. Якщо у вас державний поліс, то рахунок від лікаря вирушатиме до страхової компанії без вашої участі. Якщо ви застраховані в приватному порядку, то лікар надсилатиме рахунок поштою (так, паперовим листом), і вам буде потрібно переправляти цей лист своєї страхової компанії.

Медична страховка в Німеччині дійсно необхідна кожному, бо медичні послуги та ліки коштують дорого – просто перевірити зір у окуліста коштує близько 25 євро, а стандартний огляд гінеколога може коштувати близько 50 євро. В останні роки німецький уряд приймає безліч законів, які збільшують витрати з бюджету на страхову систему, але водночас роблять її зручнішою та вигіднішою для громадян. Наприклад, одним із напрямків розвитку німецької страхової системи є цифровізація системи охорони здоров'я, що дозволить скоротити час прийому та зробить обмін інформацією про перебіг лікування зручнішим.